Megjelent az új Svájci-Magyar Civil Alap pályázati felhívás
Az Ökotárs Alapítvány az Autonómia Alapítvánnyal, a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvánnyal (DemNet) és a Kárpátok Alapítvány-Magyarországgal együttműködve a Svájci-Magyar Együttműködési Program forrásainak felhasználásával pályázatot hirdet civil szervezetek támogatására.
A kibővült Európai Unió gazdasági és társadalmi egyenlőtlenségeinek csökkentésére, Svájc pénzbeli hozzájárulást nyújt azoknak az országoknak, amelyek 2004. május 1-jén csatlakoztak az Unióhoz. A program keretében Svájc összesen 130,7 millió svájci frankkal (kb. 31 milliárd Ft) támogatja Magyarországot. Az együttműködési program a következő területekre koncentrál: az alapinfrastruktúra és a környezet, egészségügy, a magánszektor ösztönzése, kutatás, partnerség és civil szervezetek tevékenysége a környezeti és társadalmi szektorban.
Svájc oly módon is hozzájárul az Európai Unió kibővítéséhez, hogy civil szervezetek számára támogatási alapot (Civil Alap) hozott létre.
A Civil Alap célja a szociális és környezetvédelmi területen tevékenykedő civil szervezetek megerősítése, kapacitásaik növelése Észak-Magyarország és Észak-Alföld régiókban (Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar vagy Jász-Nagykun-Szolnok megye), két témakörben:
A) Szociális szolgáltatások nyújtása
B) Környezeti kihívásokra adott válaszok
A Civil Alapra civil szervezetek pályázhatnak, azaz olyan észak-magyarországi vagy észak-alföldi székhellyel bejegyzett és legalább két éve működő, önszerveződő és önkormányzó szerveződések, amelyek függetlenek az állami intézményrendszertől.
A szétosztható forrás nagysága ebben a pályázati fordulóban, a két témakörben 1 170 291 CHF, azaz 281 782 678 Ft, az alábbi megosztásban:
A) témakör (szociális szolgáltatások): 882 048 CHF, azaz 212 379 451 Ft;
B) témakör (környezeti kihívásokra adott válaszok): 288 243 CHF, azaz 69 403 227 Ft.
A Civil Alapra mindkét témakörben két kategóriában lehet pályázatot benyújtani:
- 2000 és 9999 CHF (481 560-2 407 560 HUF) nagyságú kisprojektek;
- 10 000 és 49 999 CHF (2 407 800-12 038 760) nagyságú középprojektek.
A pályázó szervezetnek a teljes költségvetés legalább 10%-át kell készpénzbeli önrészként biztosítania, mely önrész nem származhat állami vagy önkormányzati költségvetésből, kivéve a Nemzeti Önerő Alapot. Legfeljebb 12 hónap időtartamú programokkal lehet pályázni.
Pályázni a http://www.svajcivil.hu űrlapkitöltő programján keresztül lehet, az online pályázati adatlap és a költségvetési táblázat kitöltésével, a szintén ott található Pályázati Felhívás és Útmutató szerint. Ezen kívül csak partnerségi szándéknyilatkozatot kell benyújtani (ha van partner). Más kötelezően benyújtandó dokumentum nincs!
Kérjük, hogy azok a pályázók, akik már az előző pályázati körben regisztráltak, a meglévő felhasználó nevet/jelszót használják a jelenlegi pályázat benyújtásához is!
A pályázatokat 2013. augusztus 30-tól 2013. október 28-ig este 6 óráig lehet benyújtani.
A lebonyolítást az alapítvány konzorciumi formában végzi, az alábbiak szerint:
Ökotárs Alapítvány
a "B" témakör (környezeti kihívásokra adott válaszok) pályázatainak kezelése - a konzorcium vezetése és koordinálása, szerződéskötés és kifizetés
Elérhetőségek: tel: (1)411-3505, email: kornyezet@svajcivil.hu
Autonómia Alapítvány
az "A" témakör (szociális szolgáltatások) pályázatainak kezelése
Elérhetőségek: tel: (1)237-6023, email: szocialis@svajcivil.hu
Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány (DemNet)
eljárási szabályok kidolgozása, pénzügyi ellenőrzés illetve tanácsadás
Elérhetőségek: tel: (1)411-0410, email: penzugy@svajcivil.hu
Kárpátok Alapítvány-Magyarország
technikai segítségnyújtás a pályázóknak, helyi iroda működtetése, helyszíni látogatások ösztöndíj alap működtetése
Elérhetőségek: tel:(36)516-750, email: helyiiroda@svajcivil.hu